Viac o nás  | Profil obstarávateľa | Malokarpatská vinohradnícka oblasť  | Modra

Oblasť s najväčšou rozlohou vínohradov tvorí 12 vínohradníckych rajónov s katastrami 120 vínohradníckych obcí. vínohrady sa rozprestierajú v ucelených vínohradníckych tratiach na svahoch Malých Karpát od Bratislavy smerom k Pezinku a ďalej k Horným Orešanom.

Časť výsadieb je exponovaná na južných, juhozápadných alebo juhovýchodných svahoch so sklonom do 20 %. Južné a západné vínohradnícke trate tejto oblasti sú lokalizované na vyvýšených rovinách alebo miernych svahoch. Nadmorská výška vínohradov je 145–260 m. Je to oblasť, v ktorej prevládajú severozápadné vetry. Priemerná teplota vzduchu v období vegetácie je 16,8 °C.

Charakter pôd v Malokarpatskej oblasti svojím zložením vytvára ideálne podmienky na pestovanie viniča. Pôdy sú skeletové, ľahké, slabo zadržujú vodu a dobre absorbujú slnečné teplo. Pestujú sa tu biele muštové odrody Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Rulandské biele, z modrých odrôd najmä Frankovka modrá a Svätovavrinecké. Müller-Thurgau, Silvánske zelené, Dievčie hrozno, Chardonnay a Portugalské modré dopĺňajú sortiment pestovaných odrôd viniča.